Články

Výzva pro pořadatele soutěží BNL 2017

Rada BNL vyzývá všechny pořadatele, kteří mají zájem zařadit svou soutěž do Benešovské hasičské ligy v roce 2017, aby zaslali žádost na email: benehasliga@seznam.cz

Pozvánka na schůzi rady BNL

Pozvánka na schůzi rady BNL, která se bude konat 20.1 od 17.00 hodin v hasičské zbrojnici v Načeradci.

8. kolo BNL ve Všechlapech

Zpočátku jsem nevěděla, jak tento článek začít. Jak by měl vůbec vypadat takový začátek článku o soutěži? Měla by to být možná jakási zpětná vazba pro Radu ligy, nebo reportáž pro ty, kteří se aktuálního kola zkrátka emohli zúčastnit…

7. kolo BNL - Bystřice u Benešova

Na sedmé kolo Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem se přijelo porvat o body celkem 21 družstev mužů a 12 družstev žen. Dráha v Bystřici je velice rychlá a daly se očekávat pěkné časy.  Hlavní rozhodčí Lenka Koregová dohlížela, též z pozice starostky sboru v Bystřici, nad regulérností celé soutěže. Rozhodčí na platě byla Eliška Kubásková, startovní povely ovládal Zdeněk Šanda, na přípravné základně byl Jan Král a čáru nástřiku kontroloval Radek Novák. Známý hlas z reproduktorů nepatřil nikomu jinému, nežli Jirkovi Černíkovi, který nás celým soutěžním dnem doprovázel. Start soutěže byl naplánován na 11.00. Počasí vypadalo všelijak a dle plánu se také začalo kategorií mužů.

6. kolo - soutěž ve Zdislavicích

V sobotu 25.8.2012 proběhlo šesté kolo Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem, které pořádal jeden ze zakládajících sborů této soutěže SDH Zdislavice na místním fotbalovém hřišti. Trať byla velmi pěkná. Pořadatelé na letošní ročník vybudovali i novou betonovou základnu. Toto kolo se jako jediné běželo na nástřikové terče a tomu odpovídaly i dosažené časy a délka trvání celého soutěžního dne. Proto byl tentokrát nástup již v 11 hodin. Přivítal nás starosta SDH Zdislavice a zároveň zakladatel BNL pan Miroslav Míka, vedoucí rady BNL Lukáš Vítek, hlavní rozhodčí paní Lenka Korgerová a konečně i náš oblíbený moderátor Jirka Černík. Po krátké poradě vedoucích družstev už nic nebránilo odstartování prvního útoku.

5. kolo - soutěž v Načeradci

Čtvrtý ročník Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem se přehoupl do své druhé poloviny a my jsme se v sobotu 11.8.2012 sešli na hřišti v Načeradci, abychom se utkali v jeho pátém kole. Počasí nám zrovna moc nepřálo, byla zima, ale hlavně že nepršelo. Náš oblíbený hlasatel Jirka Černík si stále užívá letní dovolené, proto jsme se opět museli spokojit se záskokem. Proběhl slavnostní nástup a bez dlouhých průtahů mohl začít boj o další body do pořadí BNL.

4.kolo - soutěž v Daměnicích

Benešovská hasičská liga s Ferdinandem má za sebou další zajímavou soutěž, která nabídla k vidění spoustu vzrušujících momentů a ukázala krásu požárního sportu v historicky prvním závodu na 2B v obou kategoriích mužů i žen. První ročník soutěže „O pohár SDH Daměnice“ se konal 28.7.2012 a byl také premiérovým představením dráhy v Daměnicích, které se ujaly pořadatelství 4.kola BNL.

3.kolo čtvrtého ročníku Benešovské ligy 14.7.2012

Již potřetí se Benešovská hasičská liga s Ferdinandem vydala do Chářovic a uspořádala zde 14.7.2012 své 3. kolo. Dráha byla vylepšena o rádoby tartanový start a daly se očekávat pěkné časy. Do Chářovic se sjelo 18 družstev mužů a 10 družstev žen. Po nástupu, představení hlasatele Jirky Černíka a představení rozhodčích zazněl krátce po 13 hodině první výstřel.

2.kolo soutěž v Jiřeticích

Vedro, pot, únava, ale kvalitní výkony a pěkné časy. I takto by se dalo charakterizovat druhé kolo Benešovské ligy s Ferdinandem, které se konalo v sobotu 30.6. v Jiřeticích. Toto kolo je specifické tím, že se běhá na asfaltové dráze a od startu k základně je mírný kopeček. Čekalo nás opravdu horké soutěžní odpoledne, ale všichni byli odhodláni podat ty nejlepší výkony. Po krátkém nástupu, kdy nás přivítal hlasatel Jirka Černík, rada BNL a rozhodčí, jsme mohli začít.

1. kolo soutěže v Jankově

V sobotu 9.6.2012 proběhlo první kolo čtvrtého ročníku Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem. Pořadatelství se ujal SDH Jankov a zhostil se toho perfektně. Na zahajovacím nástupu přivítal všechny do nového ročníku Lukáš Vítek, nový vedoucí rady BNL . Hlavní rozhodčí BNL pro rok 2012 je paní Lenka Korgerová. Celým dnem nás provázel náš oblíbený hlasatel Jirka Černík.