Bookmark and Share

8. kolo BNL ve Všechlapech

Vydáno dne 08. 10. 2012 (4056 x přečteno)

Zpočátku jsem nevěděla, jak tento článek začít. Jak by měl vůbec vypadat takový začátek článku o soutěži? Měla by to být možná jakási zpětná vazba pro Radu ligy, nebo reportáž pro ty, kteří se aktuálního kola zkrátka emohli zúčastnit…


Den začal poněkud hekticky. Počasí nám zpočátku nepřálo, protože mrholilo, byla zima a dráha byla utopená v moři mlhy. Ale bylo to fajn, každý z nás, z těch, které baví hasičský sport, pomáhal.

Už kolem deváté se na hřišti objevilo první hasičské auto a z něj vyskákali dobrovolní hasiči. Během hodiny a půl dorazily ostatní sbory a vyplňovaly přihlášky, které již dobře znaly.

A už se konečně mohu dostat k samotnému počátku soutěže. Velitel hasičů Jirka Burda zavelel nástup a všichni sportovci se vyřádkovali na hřiště a čekali na povely. Byli jsme sice trochu do obloučku, ale všichni jsme pozorně naslouchali. Do posledního kola ligy nás uvítal Jirka Černík, členové Rady a starosta všechlapských hasičů Jan Plevka.

Po nástupu následovala porada velitelů a poté se již první družstvo mohlo připravit na plato, a rozhodnout tak o svém osudu a možná i zamíchat pořadím v posledním kole 4. ročníku BNL. Spousta týmů překvapila, některé sebraly poslední body, které jim scházely na jejich vysněné místo, jiným se útok tolik nepovedl, ale přesto jim stále na tváři zářil úsměv. Byla tu i spousta týmů, které se v této soutěži objevily úplně prvně, mezi ně patřily například přespolní Drahňovice.

Výsledků bylo opravdu hodně, a tak ani nechyběl „ALL STARS TEAM“, který si zvolili sami hasiči a hasičky ze svých řad. Bylo to zajímavé zpestření konečného kola, protože nikdo z nás si nedokázal představit, jak hladký průběh bude mít nominace.

Jak dopadly všechny týmy, jistě víte, a kdo ne, může si to zjistit ve výsledkové listině na těchto stránkách. Spousta z nás dosáhla výkonů, které si představovala. Někdo prolomil 20ti vteřinový rekord, další si dal nový osobák, a myslím, že nikdo nemůže říct, že jede z ligy zklamán.

Víte, nejen ten hasičský, ale i jiné sporty ovlivňují lidi. Stmelují nás dohromady a dávají nám chuť sdílet zážitky s někým, koho baví stejný obor, stejná věc. Všechno není jen o dosažených časech, prestiži soutěže. Není to jen o tom, kdo vyhraje v Rozstřelu sud. Je to hlavně o tom, jak si my všichni pomáháme. Jak jsme se dokázali postavit k výzvě, když nás nějaké družstvo požádalo o pomoc při jejich útoku. Je to čest, když nás osloví, abychom jim pomohli. Člověk je poté mnohem napnutější a očekává, k jakému výsledku jinému týmu pomůže. Bojí se, aby nezklamal. Nejen sebe, ale hlavně je. Záleží jen na nás, jestli jim to schválně zkazíme, anebo se budeme snažit z plných sil, abychom s nimi dali další dokonalý čas. V tu chvíli jsme jedním z nich. A to bychom si měli uvědomit. Dalo by se možná říci, že na lize, alespoň té naší Benešovské, jsme jedna velká rodina. Možná mi tento názor někdo z vás zpochybní. Zpochybněte. Ale na mě to tak opravdu působí. Vždycky se těším na ligu. Vládne tady přátelská a dokonalá atmosféra jako nikde jinde.

A tak si myslím, že 8. kolo 4. ročníku Benešovské ligy a zároveň 5. kolo Memoriálu Vladimíra Škvora bylo úspěšné. A doufám, že se my všichni, jejichž srdci je hasičský sbor blízký, sejdeme na konci října v Načeradci a budeme spolu sdílet další zážitky, na které pak budeme přes zimu, kdy budeme pilně trénovat, vzpomínat.

A jak řekl Jirka Černík, máme si svoje přátele a přítelkyně hledat i na takových akcích, jako je Benešovská liga. ;) Anežka Aubrechtová