Bookmark and Share

1. kolo soutěže v Jankově

Vydáno dne 09. 06. 2012 (3285 x přečteno)

V sobotu 9.6.2012 proběhlo první kolo čtvrtého ročníku Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem. Pořadatelství se ujal SDH Jankov a zhostil se toho perfektně. Na zahajovacím nástupu přivítal všechny do nového ročníku Lukáš Vítek, nový vedoucí rady BNL . Hlavní rozhodčí BNL pro rok 2012 je paní Lenka Korgerová. Celým dnem nás provázel náš oblíbený hlasatel Jirka Černík.

Soutěž byla jako každý rok zahájena útoky mužů. Jako první vyběhli na trať kluci z Dvorců, „návštěva“ z Táborské ligy, a hned nám předvedli, jak se to dělá na jihu – LP 17,54, PP 17,72. Tím si zajistili druhé místo a postup do rozstřelu. Jako zástupci Táborské ligy se předvedl ještě SDH Žďár s časy LP 18,34 a PP 17,74 a skončil na pátém místě. V polovině startovního pole přišli na řadu domácí kluci z Jankova a o senzaci bylo postaráno. Časy LP 16,29 a PP 16,75 znamenaly nejen první místo v základním kole, ale hlavně nový rekord Benešovské ligy v základním kole. Ten až dosud drželi kluci ze Žďáru, kteří v roce 2008 v Načeradci zaběhli 17,06. Jankovští tak zvedli z laviček nejen své domácí fanoušky, ale i všechny ostatní soupeře. Mezi pět nejlepších se dostali ještě SDH Chářovice A s časy LP 17,73 a PP 17,37, kteří v loňském ročníku skončili na druhém místě a také loňští vítězové SDH Radětice s časy LP 17,62 a PP 18,22.

Letos byla zavedena novinka v rozstřelu družstev. V obou kategoriích postupuje do rozstřelu již tradičně 5 družstev s nejlepšími časy v základním kole. Nově však je z každé kategorie vylosované ještě jedno družstvo s platným časem ze základního kola, které dostane tzv. divokou kartu a tím také postupuje do rozstřelu. Tato změna umožní i těm méně šťastným utkat se o hodnotné ceny od našich sponzorů. Z mužů tuto šanci dostalo družstvo z Chlumu s časy LP 24,15 a PP 23,90. Mimochodem toto družstvo se oproti loňsku zlepšilo téměř o celých 30 vteřin.

Po krátké přestávce na přestavbu trati a občerstvení rozhodčích následovaly útoky žen. I když jsme tentokrát neměli možnost vidět u holek časy pod 20 vteřin, o pěkné výkony nouze nebyla. Jelikož jsme v prvním kole postrádali loňské vítězky, děvčata z Radětic, mohli jsme se zaměřit na další favoritky, kterými jsou bezesporu loňské stříbrné holky z Daměnic. Nezklamaly a první místo si zajistily časy LP 20,18 a PP 18,85. V nových dresech se představily děvčata z SDH Všechlapy a s časy LP 19,34 a PP 21,23 skončily na druhém místě. Třetí místo obsadily Louňovice s časy LP 20,60 a PP 21,93, čtvrté Načeradec s časy LP 22,30 a PP 22,24. Do rozstřelu se ještě vešly holky z Tomic A s časy LP 22,05 a PP 23,74. Divoká karta v kategorii žen padla na Tomice B, kterým se bohužel útok nepovedl a s časy LP 55,87 a PP 56,00 skončily v základním kole na předposledním místě.

Po skončení útoků žen přišly na řadu rozstřely. Výsledky z nich se nezapočítávají do BNL. Jedná se pouze o soutěž o hodnotné ceny, kdy muži i ženy běží na 2B. Vítěz v kategorii mužů se opět stal domácí SDH Jankov. S krásnými časy LP 14,98 a PP 14,74 všem dokázali, že na letošní sezónu jsou opravdu skvěle připraveni a my ostatní se ještě máme na co těšit. Vítězkami v kategorii žen se stala děvčata z SDH Všechlapy s časy LP 20,05 a PP 20,38.

Zahajovací kolo v Jankově vyšlo pořadatelsky i sportovně na jedničku a my už se těšíme na poslední červnovou sobotu na druhé kolo do Jiřetic.

Zdroj: Martina Suchánková