Bookmark and Share

7. kolo BNL - Bystřice u Benešova

Vydáno dne 05. 09. 2012 (4851 x přečteno)

Na sedmé kolo Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem se přijelo porvat o body celkem 21 družstev mužů a 12 družstev žen. Dráha v Bystřici je velice rychlá a daly se očekávat pěkné časy.  Hlavní rozhodčí Lenka Koregová dohlížela, též z pozice starostky sboru v Bystřici, nad regulérností celé soutěže. Rozhodčí na platě byla Eliška Kubásková, startovní povely ovládal Zdeněk Šanda, na přípravné základně byl Jan Král a čáru nástřiku kontroloval Radek Novák. Známý hlas z reproduktorů nepatřil nikomu jinému, nežli Jirkovi Černíkovi, který nás celým soutěžním dnem doprovázel. Start soutěže byl naplánován na 11.00. Počasí vypadalo všelijak a dle plánu se také začalo kategorií mužů.

Jako první se nám připravily na start ambiciózní Sedmpány, které se časem 19,11 umístily na 7. místě. Společně s týmem Jankova a Jablonné měly naspěch, neboť se ještě večer účastnily vyhlášené noční soutěžě v Telči. Na domácí půdě se nedařilo chlapcům z Bystřice, kteří se časem 28,93 (PP  19,83 ) zařadili až na samotný chvost startovního pole. Naopak nejlepší čas dne předvedl ihned po Bystřici tým Jankova, který nasadil pro ostatní týmy časem 17,02 ( LP 16,91 ) těžkou laťku pro překonání. První kdo se přiblížil Jankovu, byť na jednom proudu , byli borci z okresu Příbram. Tým Radětice s vypůjčeným proudařem na LP z Jankova dal čas 18,31 ( LP 17,82 ), který jim nakonec přinesl nepopulární 4. místo. Další návštěva z okresu Příbram - ,, Draci ´´ z Jablonné, předvedli taktéž 17- tku, ale bohužel jen na jednom proudu. Čas 19,02 ( PP 17,90 ) znamenal až 6.místo. Jako přes kopírák si stejnou hodnotu z předchozího útoku 17 -tky tentokrát na levém proudu sestříkl proudař z Načeradce. Bohužel mu nepomohl druhý proud, který sundal terč v čase 18,84 a kluci si odváželi 5.místo. Červené rohy a kdo jiný než-li nováček této sezony – tým Bukovan, předvedl svůj zatím nejlepší čas s hodnotou 18,13 ( LP 18,06 ) a konečné 3.místo. Posledním, kdo zamíchal konečným pořadím, byly Chářovice A, které si časem 17,42 ( LP 17,21 ) odvážely druhé místo a zdramatizovaly tak boj o konečné hodnocení ligy do posledního kola ve Všechlapech. Jediné ,,Někdy příště´´ si z Bystřice odváželi chlapci z Louňovic za nesportovní chování.

Chvilka na přestavbu dráhy, občerstvení a mohlo se jít na kategorii žen. První svůj útok chtěla předvést děvčata ze Všechlap. Bohužel však nebyla připravená časomíra a cvičně si tedy první útok vyzkoušela nanečisto. Již regulérní chod soutěže začala děvčata z Daměnic, která z vedoucí pozice v průběžném pořadí vévodí již od 1.kola. Vítězný čas, který již nikdo nedokázal do konce soutěže překonat, padl hned na začátku a měl hodnotu 19,28 ( LP 19,12 ). Hned dalším, kdo se zařadil jak na startovní čáru za Daměnice, tak i na konečné stupně vítězů, byl Jankov časem 19,67 ( 19,38 ). Toto byly jediné časy pod 20 sec. Z třetího místa v průběžném pořadí nastoupili Tomice A, ale s časem 21,94 ( PP 21,16 ) moc spokojení nebyli a odváželi si až 6.místo. Následně jsme se však dočkali velikého překvapení, kdy pod taktovkou proudaře Jirky z Jankova dovedl ke 3.místu holky z Martinic na krásné 3.místo časem 21,20 ( PP 20,77 ). Moc pěkná premiéra ! Tímto časem však zabránili o pouhé 4 setinky domácí Bystřici na úspěch. Holky s časem 21,24 ( LP 20,68 ) braly nepopulární 4.místo. Posledním, kdo se vešel do první pětice týmů a zároveň jistý postup do rosztřelu, si zajistili Louňovice s časem 21,25 ( LP 20,13 ). V ženské kategorii bylo tedy již rozhodnuto o celkovém vítezi ligy, avšak boj o 2. a 3. místo bude ještě zajímavý.

Následovalo ještě finále mužů na 2B o 30l sud pivovaru Ferdinand. Tento soudek putoval do Radětic, které si ho vystříleli časem 15,56. V ženské kategorii si došly pro šunkového kapříka holky z Daměnic časem 20,16 a stvrdily tak jejich suverenitu dnešního dne.

Těšíme se na Vás ve Všechlapech, kde proběhne osmé a zároveň poslední kolo Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem. Určitě se bude na co dívat !