2.kolo soutěž v Jiřeticích

Vydáno dne 30. 06. 2012 (4482 x přečteno)

Vedro, pot, únava, ale kvalitní výkony a pěkné časy. I takto by se dalo charakterizovat druhé kolo Benešovské ligy s Ferdinandem, které se konalo v sobotu 30.6. v Jiřeticích. Toto kolo je specifické tím, že se běhá na asfaltové dráze a od startu k základně je mírný kopeček. Čekalo nás opravdu horké soutěžní odpoledne, ale všichni byli odhodláni podat ty nejlepší výkony. Po krátkém nástupu, kdy nás přivítal hlasatel Jirka Černík, rada BNL a rozhodčí, jsme mohli začít.

Nejprve šli na start opět muži. Startovní pole čítalo 22 družstev. Chyběli však největší borci z kola minulého SDH Jankov. První čas pod 20 vteřin nám ukázali chlapci ze Sedmpán, LP 18,66, PP 18,85 a zajistili si tak páté místo a účast v rozstřelu. Velmi těsně je porazilo družstvo z Daměnic s časy LP 18,68 a PP 18,07. Na třetím místě s časy LP 18,01 a PP 18,19 skončili SDH Bukovany. Do „benešovského“ rozstřelu se vmísili naši pravidelní návštěvníci z Brdské ligy SDH Radětice s časy LP 17,91 a PP 17,98. Borci z Chářovic A nám předvedli, že jejich vítězství na noční soutěži v Kamenici nad Lipou (THL) nebyla náhoda. První místo si v Jiřeticích zajistili časy LP 17,63 a PP 17,59. A aby si chlapci v modročervených dresech maximálně pojistili výhru věcné ceny v rozstřelu, vylosovali si divokou kartu SDH Chářovice B. Ti se v základním kole umístili na 14.místě s časy LP 20,05 a PP 25,40.

Druhého kola BNL se zúčastnilo 12 družstev dívek. Prozradím, že tentokrát jsme se již dočkali pěkných časů pod 20 vteřin. Ale nepředbíhejme. Páté a čtvrté místo putovalo do jedné obce. Přesněji řečeno, pátá byla děvčata z Tomic B s časy LP 22,87 a PP 23,30 a čtvrté Tomice A s časy LP 22,63 a PP 22,60. Tentokrát na třetím místě skončily průběžně vedoucí SDH Daměnice s časy LP 19,11 a PP 21,70. O stříbro je díky jedné setince vteřiny připravily holky z Načeradce s časy LP 21,69 a PP 21,50. Velkou neznámou pro nás byla děvčata z SDH Malé Přílepy Modré, která si k nám „odskočila“ z Brdské ligy a na Benešovské lize se objevila naposledy v roce 2010. Stylem „přijely jsme, viděly jsme, zvítězily jsme“ nám předvedly časy LP 18,61 a PP 18,65 a rázem se tak dostaly na průběžné páté místo. Divokou kartou byly hasičky z Dalov, které v základním kole obsadily 9.místo s časy LP 33,45 a PP 35,26.

V následných rozstřelech na 2B se dařilo velmi dobře, když vezmeme v úvahu úmorné počasí a již absolvovaný útok. Vítězem v kategorii mužů se stalo družstvo z Chářovic A s krásnými časy LP 15,29 a PP 14,65. Z vítězství v kategorii žen se radovala děvčata z Daměnic s časy LP 18,86 a PP 19,03. Smolařem dnešních rozstřelů byl pravý proudař z Radětic, který nezvládl svou proudnici a poranil si rameno. Doufejme, že bude vše v pořádku a uvidíme ho na dalších soutěžích.

Závěrečný nástup byl kromě předání standardních cen zpestřen ještě vyhlášením nejrychlejšího koše, kterým se stal košař z SDH Chářovice A, a vyhlášením nejrychlejšího proudaře, který byl opět z Chářovic A. Tentokrát však byli oceněni i ti méně úspěšní. Jiřetického šneka za nejpomalejší platný útok získali SDH Noskov v kategorii mužů a SDH Bystřice v kategorii žen. V průběžném pořadí se na první místo u můžu posunuli SDH Chářovice A, u žen zůstávají SDH Daměnice.

Náš velký obdiv si zasloužila družstva z Chářovic a Daměnic, která i po tak náročném dni ještě pokračovala na noční soutěž do Tučap (THL).